خانه / معرفی دم نوش های گیاهی |خواص درمانی دم نوش ها

معرفی دم نوش های گیاهی |خواص درمانی دم نوش ها

لیست گیاهان گیاهی

معرفی دم نوش های گیاهی

خواص درمانی دم نوش ها

 

نوشیدنی هایی که معرفی می شوند جایگزین هایی مناسب، خوش طعم و مفید برای چای هستند. هرکس می تواند براساس سلیقه و ذایقه خود و نیز با توجه به بیماری ها یا نیازهای بدنی خویش (و حتی براساس فصول مختلف سال) از این نوشیدنی ها بهره ببرید. با به کار بردن کمی ذوق و سلیقه می توانید ترکیبات گوناگونی از این نوشیدنی ها را تهیه نمایید،برای مثال اگر با خوردن چای بادرنجبویه احساس می کنید دچار افزایش فشار خون می شوید با اضافه کردن چند برگ چای ترش به نوشیدنی خود، ضمن رفع مشکل، یک چای جدید باطعمی متفاوت را تجربه خواهید کرد. به یاد داشته باشید که با ترکیب چای های مختلف هر کدام از مواد تشکیل دهنده آن چای خواص خود را به طور جداگانه ای حفظ خواهند کرد.

 

روش کلی تهیه دم نوش های گیاهی

تمام دم نوش های معرفی شده به این صورت آماده می شوند که ترکیبات آنها را به همراه دو لیوان آب سرد در یک قوری که بهتر است چینی باشد ریخته؛ روی حرارت کم قرار می دهیم تا به نقطه جوش برسد. سپس قوری را روی حرارت غیر مستقیم (کتری یا سماور) می گذاریم تا در مدت ۳۰ دقیقه به آرامی دم بکشد، پس از آن چای راصاف نموده مصرف می کنید.

این نوشیدنی های گوارا برخلاف چای معمولی تا چند روز قابل مصرف می باشند. بدیهی است برخلاف چای سیاه هرقدر زمان دم کشیدن چای بیشتر باشد کیفیت آن مطلوب تر خواهد بود.

ترجیحا این چای ها را با عسل، خرما یا توت میل کنید. در صورت تمایل می توان چای را با چند قطره آب لیموترش تازه میل کرد.

 

 

دم نوش گل گاوزبان

ناراحتی قلبی و سیستم اعصاب، نرم کننده سینه و خلط آور،ضد سرفه، ضد عفونی مجاری تنفسی، تصفیه کننده خون ، ضد میگرن.

اطلاعات بیشتر درباره گل گاوزبان

۸۰۰px-Dry_Borage_%28By_R.Boroujerdi%29

دم نوش به لیمو

درمان سوءهاضمه، نفخ، سردردهاى یک طرفه، دردهاى عصبى، سرگیجه و علائم سرماخوردگى.

اطلاعات بیشتر درباره به لیمو

behlimo_shahsavand

دم نوش مریم گلی

مقوی ،ضد نفخ،کمکبه گردش خون،ضعف اعصاب،رفع خستگی عمومی،سرگیجه های عصبی، لرزش اندامهای بدن، بیماری نقرس،رفع تاخیر قاعدگی و سختی وقوع آن، سردردهای یکطرفه، سرگیجه

اطلاعات بیشتر درباره مریم گلی

hee441

دم نوش بادرنجبویه (ملیس)

آرام بخش، افزایش فشار خون ،خونساز، نشاط آور، تقویت قلب،تقویت اعصاب،مقوی حافظه،نقرس،رفع اسد اوریک،تنظیم عادت ماهانه ،آلرژی،رفع سکسه، آرامش اعصاب.

اطلاعات بیشتر درباره بادرنجبویه (ملیس)

دم نوش پونه

باد شکن،ضدنفخ،خلط آور،مفید برای سیاه سرفه،آسم،ضد انگل،رفع طپش قلب،تب و لرز،رفع شب ادراری کودکان،سوء هاضمه،یرقان،رفع گریپ، سرماخوردگی

اطلاعات بیشتر درباره پونه

Origanum-vulgare

دم نوش گل پنیرک

نرم کننده، آرام بخش، مدر ، رفع ناراحتی های سینه، رفع سرفه، ضد عفونی کننده مجاری ادرار، بیماریهای کلیه و مثانه، درمان آفت دهان برای جوش صورت، رفع سوختگی ها و درد آن به صورت موضعی.

اطلاعات بیشتر درباره پنیرک

پنیرک

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *